Vokiečių kultūros dienos 2019

Vokiškų filmų programa birželio mėnesį

 

Who am I – Saugių sistemų nėra

Trileris, 2014, 105 min., Vokietija

Birželio 11 d. 13.30 val. 

Simono Dacho namai (Jūros g. 7, Klaipėda)

režisierius: Baran bo Odar
scenarijaus autoriai: Jantje Friese, Baran bo Odar
vaidina: Tom Schilling, Elyas M’Barek, Wotan Wilke Möhring, Antoine Monot, Jr., Hannah Herzsprung, Trine Dyrholm
 


Genialus programišius Benjaminas gyvenime jaučiasi prašalaitis, tik virtualiame pasaulyje jis kaip namie. Susipažinus su charizmatiškuoju Maksu, regis, pagaliau atsiranda galimybė panaudoti talentą tikslingai: Maksas priima Benjaminą į savo programišių grupę CLAY (Clowns Laughing At You – klounai iš tavęs juokiasi), jai priklauso ir bičiuliai Stefanas bei Paulis. CLAY nesiekia jokių rimtų politinių tikslų, originaliai pokštaudami draugai nori tik sulaukti dėmesio. Tačiau kuo aukštesnis programišių statusas tinklo bendruomenėje, tuo didesnė ir rizika. Galiausiai jie atsiduria kriminalistų taikiklyje,– o Benjaminas staiga tampa pačiu ieškomiausiu programišiumi.


Filmas apdovanotas daugeliu kino prizų.

Vokiečių Kultūros dienas iš dalies remia:

Tautinių kutūrų centras prie Klaipėdos miesto savivaldybės


Vokiečių kultūros dienos 2019

Vokiškų filmų programa birželio mėnesį

Birželio 10 d. 13.30 val. ir 17.30 val.

Parduotas vaikis

Simono Dacho namai / Simon-Dach-Haus

(Jūros g. 7, Klaipėda)

Regie / režisierius: Markus Imboden

Drehbuch / scenarijaus autorius: Plinio BachmannDarsteller / vaidina: Max Hubacher, Katja Riemann, Stefan Kurt, Maximilian Simonischek, Lisa Brand, Rebekka C. Burckhardt

Istorinė socialinė drama, 2011, 103 min., Šveicarija / Vokietija

Istorinė juosta „Parduotas vaikis“ („Der Verdingbub“, 2011) – socialinės kritikos drama, pasakojanti apie iki šiol negvildentus šalies istorijos puslapius: iki XX a. vidurio Šveicarijoje gyvavusią įvaikinimo formą, kai vargingų šeimų atžalos arba našlaičiai buvo viešai parduodami įtėviams, dažniausiai – ūkio darbams atlikti, neišvengiant vaikų bei paauglių išnaudojimo bei žeminimo. Per devynias savaites nuo premjeros gimtojoje šalyje „Parduotas vaikis“ tapo žiūrimiausiu visų laikų šveicarišku filmu.

Filmas apdovanotas Šveicarijoje ir Vokietijoje daugeliu prizų.

Vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais

Vokiečių Kultūros dienas iš dalies remia / Deutsche Kulturtage werden gefördert durch:

Tautinių kutūrų centras prie Klaipėdos miesto savivaldybės


Tautybių diena Klaipėdoje

Tautinių kultūrų centras prie Klaipėdos miesto savivaldybės organizavo gegužės 25 dieną Tautinių kultūrų šventę. Šventė vyko Skulptūrų parke. Tautiniais rūbais pasipuošę įvairių tautinių bendrijų meniniai kolektyvai džiugino gausiai susirinkusius žiūrovus, buvo atlikėjų ir iš kitų miestų. Susirinkusiųjų neišgąsdino vėjuotas pajūrio oras ir debesuotas dangus. Šventės organizatoriai pakvietė ir amatų edukatorius, tad norintieji galėjo pasigaminti odinių apyrankių, nusipinti juostų ir net išsikepti duonos.

Mūsų bendriją atstovavo jaunieji muzikantai ir dainininkai iš Hermano Zudermano gimnazijos, puikiai atlikę dvi vokiečių liaudies dainas. Esame dėkingi vaikų muzikos mokytojai Astai Alminei už Klaipėdos vokiečių bendrijos atstovavimą, už jos energiją, puikų pasirodymą.


Balandžio 16 dieną 16 valandą Klaipėdos vokiečių bendrija vėl pakvietė klaipėdiečius ir miesto svečius pasivaikščioti su gidu po Klaipėdą ir susipažinti su miesto, atskirų pastatų istorija bei sužinoti įdomesnių faktų iš miestui nusipelniusių miestelėnų gyvenimo. Susitikę Teatro aikštėje pajudėjome per Karlskronos aikštę, Pilies tiltą, pro buvusius Kalėjimo rūmus ir, apsukę nedidelį ratą, ekskursiją užbaigėme priešistorinės  Rotušės.

Ši ekskursija – tai Vokiečių kultūros dienų renginys, skirtas Klaipėdos vokiečių bendrijos 30-mečiui.

Patenkinti ekskursantai žadėjo „sugrįžti“ ir toliau „tyrinėti“ Klaipėdą, senąjį Memelį.

Esame dėkingi Tautinių kultūrų centrui prie Klaipėdos miesto savivaldybės už dalinį Vokiečių kultūros dienų rėmimą.

Gegužės 16 dieną 16 valandą Klaipėdos vokiečių bendrija tradiciškai organizavo apžvalginę ekskursiją po Klaipėdą. Šįkart ji prasidėjo prie istorinės Rotušės. Smagu, kad susirinkusiųjų smalsuolių grupėje buvo ir pažįstamų veidų. Ištikimiausieji ekskursantai jau trečiąkart ėjo su gide Rasa Miuller ir intensyviai domėjosi miesto istorija. Pasivaikščiojimas šįkart buvo dešiniąja Dangės krantine, o grįžome Liepų gatve.

Ši ekskursija – tai Vokiečių kultūros dienų apžvalginių ekskursijų ciklo tąsa, Klaipėdos vokiečių bendrijos dovana miestiečiams bendrijos 30-mečio proga.

Vokiečių kultūros dienas iš dalies remia Tautinių kultūrų centras prie Klaipėdos miesto savivaldybės


Bendrijos Atvelykio šventė

Tradicinė Bendrijos Atvelykio šventė vyko š. m. balandžio 27 dieną Hermano Zudermano gimnazijoje. Šventę gimnazijos Aktų salėje pradėjo Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos merginų ansamblis, vadovaujamas Ingos Pakalniškienės. Visu pasveikino kunigas Moras, kalbėjo VFR konsulas dr. Arūnas Baublys. Puikiu pasirodymu šventės dalyvius nudžiugino Eduardo Balsio menų gimnazijos smuikininkės ir Hermano Zudermano gimnazijos mokinys, jau visiems pažįstamas akordeonistas Jokūbas Kulevičius.

Muzikinę dalį užbaigė Bendrijos choras, vadovaujamas Aistės Strakšienės.

Po Atvelykio šventės muzikinės dalies vyko Klaipėdos vokiečių bendrijos ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas.

Po Bendrijos pirmininko Klaus Peter Pauls Grudzinsko ataskaitos ir revizijos komisijos ataskaitos buvo išrinkta nauja Bendrijos taryba: Edita Dirgelienė, Marta Einars, Stefan Elbert, Juta Galkienė, Kristina Kerpė, Karina Krigerytė, Arnold Piklaps, Linus Skwirblies, Artūras Valaitis. Pirmininku dar vienai kadencijai perrinktas Klaus Peter Paul Grudzinskas.


Sonni Maier teatras

Spektaklis „Druck“ (Spaudimas)

Fantastinis trileris apie medijų kompetencijas ir jų neadekvatų panaudojimą

2019-05-09 dieną 18.00 Žvejų kultūros rūmų Mažojoje salėje buvo rodomas Sonni Maier teatro  (Vokietija) spektaklis  vokiečių kalba „Druck“ (Spaudimas). Šis spektaklis – Klaipėdos vokiečių bendrijos organizuojamų Vokiečių kultūros dienų renginys. Džiugu, kad spektaklis turėjo didelį pasisekimą, salė buvo pilnutėlė, o žiūrovai, kurių daugumą sudarė vokiečių kalbos besimokantys vyresniųjų klasių mokiniai,  liko labai patenkinti. Po spektaklio norintys turėjo galimybę pabendrauti su spektaklio kūrėja Sonni Maier.

Apie spektaklį

Cynthia ir Andi anksčiau buvo geriausi draugai. Tačiau moderniausia „App“ SURI viską pakeitė… Andi žiūri į naujovę skeptiškai, o jo draugė Cynthia naudoja programą ir su jos pagalba sėkmingai daro verslininkės karjerą. Ji nuolat online, ją užvaldęs peržiūrų ir like‘s godulys. Tačiau karjera turi savo kainą, o „App“ – pražūtingą pašalinį poveikį. Ir čia Andi sugalvoja linksmą „išprotėjusį“ planą, kaip iš to užburto rato išvaduoti savo draugę.

Apie teatrą

Nuo 2008 Sonni Maier teatras savo spektakliuose nagrinėja jaunimui aktualias problemas. Spektakliai rodyti daugelyje Vokietijos miestų bei devyniose Europos Sąjungos valstybėse, vaidinta jau 1000 kartų. Kūrybinėse dirbtuvėse, susitikimuose su aktoriais jau dalyvavo šimtai žmonių. 2016 metais teatras apdovanotas Vokietijos „Fair Trade Award“ bronza už miuziklą „Global Playerz“. Teatrologės ir pedagogės Sonni Maeier teatras vienija 11 kūrėjų ir bazuojasi Wittene.

Klaipėdos vokiečių bendrija dėkoja Tautinių kultūrų centrui už paramą organizuojant Vokiečių kultūros dienas ir pravedant renginius.

Rasa Miuller

Vokiečių kultūros dienų koordinatorė