Klaipėdos vokiečių bendrija siūlo 5-6 metų vaikams 10 vokiečių kalbos pamokėlių, kurios vyks trečiadieniais. Planuojamas grupės dydis: 8-12 vaikų

Pradžia: 2019 m. vasario 20 dieną, 16.00 val.

Vieta: Simono Dacho namai, Jūros g.7, Klaipėda

Pamokėlės trukmė: 45-60 min.

 

Daugiau informacijos telefonu 865794748.

Būtina registracija el. paštu: info@sdh.lt


Prof. dr. Sebastiano Kinderio (Tiūbingeno universitetas) pranešimas

Laikas: 2019-02-13, trečiadienis

Vieta: Simono Dacho namai, Jūros g.7, Klaipėda

Kalba: vokiečių, be vertimo į lietuvių kalbą

Santrauka

Savo unikaliu kopų kraštovaizdžiu ir vaizdingomis gyvenvietėmis Kuršių nerija yra kultūros paveldo dalis, kuri 2000 metais pripažinta UNESCO saugoma teritorija. Tačiau kur slypi šio kultūros paveldo išskirtinumas? Kaip jis susidarė? Šie klausimai bus nagrinėjami pranešime, įvardinant, kaip buvo elgiamasi su šiuo kultūros paveldu po 1945 metų ir kokie pasikeitimai įvyko po 1990 metų  lietuviškoje Kuršių nerijos dalyje. Daugiausia dėmesio bus skiriama kraštovaizdžio kitimo pavyzdžiams, statybų transformacijai, Neringos gyvenvietėms bei taip vadinamo „Neringos stiliaus“ architektūros atsiradimui. Bus pateikiami pirmieji Kuršių nerijos materialiojo kultūros paveldo tyrimo rezultatai.


Vokiečių kalbos kursai 2019 pavasaris

Klaipėdos vokiečių bendrija kviečia į vokiečių kalbos kursus Simono Dacho namuose (Jūros g. 7, Klaipėda), kuriuos remia Vilniaus Goethe’s institutas.

1 akademinė valanda – tik 3,50 eurai.
Vokiečių bendrijos nariams – 2,50 eurai.
Kursų trukmė – 50 akademinių valandų.

Kursų pradžia 2019 sausio mėnesį:
A1.2 lygis – sausio 21 dieną 17.40 val.
A2.2. lygis – sausio 14 dieną 17.40 val.

Daugiau informacijos tel. : 8-46-311 481 arba el. paštu: info@sdh.lt


Gruodžio 15 dieną Bendrijos narių vaikai ir anūkai turėjo galimybę išsikepti kalėdinių sausainių. Jau ne pirmus metus kviečiame vaikus į „Backerstreet“, kur jie turi puikią progą sužinoti, kaip gaminama kalėdinių sausainių tešla su medumi, patys pasigaminti sausainių bei juos dekoruoti. Ne tik mažiesiems kepėjams, bet ir jų tėveliams, ir seneliams kepti sausainius labai patiko. Kol sausainiai buvo krosnyje, vyresni vaikai dainavo vokiškas kalėdines dainas, kalbėjome apie Advento ir Kalėdų papročius Vokietijoje. Ši veikla – tai dalis projekto „Linksma ir įdomu ir tamsiuoju metų laiku“, kurį remia VFR Vidaus reikalų ministerija.

 

 


Advento šventė

Gruodžio 8 dieną Hermano Zudermano gimnazijoje vyko Klaipėdos vokiečių bendrijos tradicinė Advento šventė. Gimnazijos auloje susirinko daugiau nei 100 bendrijos narių ir svečių: VFR garbės konsulas dr. Arūnas Baublys, AdM (Klaipėdos krašto darbo grupė Vokietijoje) pirmininkas Uwe Jurgsties, kraštiečių Berlyno grupės vadovas Hans-Jürgen Müller, Kalėdinių dovanų paketus atvežę Manfred Schukat ir Friedhelm Schülke ir kiti. Visus pasveikino garbės konsulas, Bendrijos pirmininkas Klaus Peter Paul Grudzinskas supažindino susirinkusiuosius su nuveiktais darbais. Savo programą parodė Bendrijos choras, vadovaujamas Aistės Strakšienės, H. Zudermano gimnazijos ansamblis. Visiems įspūdį paliko gimnazijos pradinių klasių mokinių vaidinimas apie Nikolauso batus.

Po oficialios dalies gimnazijos valgykloje popietė tęsėsi prie šventiškai padengtų stalų. Nuoširdūs pokalbiai, vaišinimasis namuose keptais kalėdiniais skanumynais, bendros giesmės sukūrė ypatingą nuotaiką. Džiaugiamės gražia, prasminga, puikiai pavykusia švente.


Eglučių kiemelis

Gruodžio 6. dieną Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje buvo įžiebtas eglučių kiemelis. Tai graži tradicija, suteikianti galimybę įstaigoms, organizacijoms, firmoms papuošti žaliaskares arba pasitelkus fantaziją patiems jas sukurti: sumontuoti, numegzti, išraižyti … Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų, Klaipėdos vokiečių bendrijos, eglutė jau ne pirmus metus puikuojasi tarp kitų šaunių eglių reklamuodama mūsų bendriją ir džiugindama bibliotekos lankytojus. Eglučių kiemeliu bus galima džiaugtis iki 2019 metų sausio 6 dienos