Klaipėdos bauhauzas

Kovo 22-24 dienomis Simono Dacho namuose vienuolika  9-12 klasių vokiečių kalbos besimokančių mokinių  iš Vilniaus, Šiaulių, Priekulės, Klaipėdos dalyvavo kūrybinėse dirbtuvės. Dirbtuvių tikslas – sukurti maršrutą Klaipėdoje, apjungiant mieste esančius bauhauzo architektūros objektus.  Dirbtuvės buvo skirtos bauhauzo 100 metų jubiliejui  ir surengtos remiant Vilniaus Goethe‘s institutui.  Dirbtuvėms vadovavo Klaipėdos valstybinės kolegijos Turizmo ir rekreacijos katedros lektorė Laurencija Budrytė-Ausiejienė.
 Penktadienį  darbas prasidėjo teoriniu įvadu: dalyviai buvo supažindinti su maršrutų kūrimo metodika ir maršrutų pavyzdžiais. Vakare visi dalyvavo orientaciniame žaidime Klaipėdos senamiestyje. Ypač tuo džiaugėsi neklaipėdiečiai  dirbtuvių dalyviai.

Antroji diena buvo labai intensyvi, ji prasidėjo Architektūros istorijos ir paveldo tyrimų centro vadovo  dr. Vaido Petrulio paskaita apie modernizmo architektūros, kuriai priklauso ir bauhauzas, atsiradimo sąlygas, vystymosi tendencijas, modernizmo architektūros pavyzdžius Lietuvoje.  Kadangi paskaita „Bauhauzas – nuo ištakų iki pavyzdžių Klaipėdoje“ buvo vieša, tai labai džiaugiamės, kad ankstų šeštadienio rytą į Simono Dacho  namų renginių salę susirinko virš 50 šia architektūra besidominčių klaipėdiečių.

Po paskaitos  dirbtuvių dalyviai vaikščiojo po miestą, ieškojo  bauhauzo pastatų, gilinosi į jų architektūrines subtilybes, lygino juos, fotografavo. Po pietų prasidėjo informacijos apie objektus paieška, jų atranka maršrutui.

Sekmadienį  visi dalyviai pristatė po vieną ar du objektus bei linksmai rinko pavadinimą būsimam maršrutui. Po daugybės puikių pasiūlymų ir balsavimo paaiškėjo pavadinimas – nugalėtojas. „Bauhauzinam  Klaipėdą“ – taip vadinsis mokinių sukurtas maršrutas apie Klaipėdos modernizmo architektūrą, kuris bus patalpintas Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos tinklapyje „Krašto paveldo gide“.Klaipėdos paveldo konferencija

Klaipėdos paveldo konferencija „Išsaugoti, atkurti ar … „

2019 m. balandžio mėn. 4 d. 17 val. Simono Dacho namuose.


Klaipėdos bauhauzas

Vokiečių kultūros dienos 2019

Kūrybinės dirbtuvės mokiniams

Klaipėdos bauhauzas

Kovo 22-24 dienomis Simono Dacho namuose Trylika 9-12 klasių vokiečių kalbos besimokančių mokinių  iš Vilniaus, Šiaulių, Priekulės, Klaipėdos dalyvaus kūrybinėse dirbtuvės Simono Dacho namuose. Šiuos mokinius vienija tai, kad jie domisi architektūra, istorija ir turizmu, mėgsta tyrinėti ir rašyti. Dirbtuvės skirtos bauhauzo 100 metų jubiliejui ir rengiamos remiant Vilniaus Goethe‘s institutui.

Dirbtuvių metu jaunuoliai galės susipažinti su bauhauzo stiliaus ypatumais, su bauhauzo architektūra pasaulyje, Lietuvoje ir ypač Klaipėdoje. Taip pat dalyviai sužinos apie turistinių maršrutų kūrimo metodiką ir dalyvaus maršruto kūrimo mokymuose. Keliaudami per Klaipėdą jie apžiūrės ir nufotografuos bauhauzo objektus uostamiestyje bei grupėse kurs maršrutus, jų pavadinimus ir tekstus, o paskutinę dirbtuvių dieną galės juos išbandyti.

Dirbtuvių dalyviams paskaitas skaitys ir mokymus ves Kauno technologijos universiteto Architektūros istorijos ir paveldo tyrimų centro vadovas  dr. Vaidas Petrulis ir Klaipėdos valstybinės kolegijos Turizmo ir rekreacijos katedros lektorė Laurencija Budrytė-Ausiejienė.Klaipėdos vokiečių bendrija siūlo 5-6 metų vaikams 10 vokiečių kalbos pamokėlių, kurios vyks trečiadieniais. Planuojamas grupės dydis: 8-12 vaikų

Pradžia: 2019 m. vasario 20 dieną, 16.00 val.

Vieta: Simono Dacho namai, Jūros g.7, Klaipėda

Pamokėlės trukmė: 45-60 min.

 

Daugiau informacijos telefonu 865794748.

Būtina registracija el. paštu: info@sdh.lt


Prof. dr. Sebastiano Kinderio (Tiūbingeno universitetas) pranešimas

Laikas: 2019-02-13, trečiadienis

Vieta: Simono Dacho namai, Jūros g.7, Klaipėda

Kalba: vokiečių, be vertimo į lietuvių kalbą

Santrauka

Savo unikaliu kopų kraštovaizdžiu ir vaizdingomis gyvenvietėmis Kuršių nerija yra kultūros paveldo dalis, kuri 2000 metais pripažinta UNESCO saugoma teritorija. Tačiau kur slypi šio kultūros paveldo išskirtinumas? Kaip jis susidarė? Šie klausimai bus nagrinėjami pranešime, įvardinant, kaip buvo elgiamasi su šiuo kultūros paveldu po 1945 metų ir kokie pasikeitimai įvyko po 1990 metų  lietuviškoje Kuršių nerijos dalyje. Daugiausia dėmesio bus skiriama kraštovaizdžio kitimo pavyzdžiams, statybų transformacijai, Neringos gyvenvietėms bei taip vadinamo „Neringos stiliaus“ architektūros atsiradimui. Bus pateikiami pirmieji Kuršių nerijos materialiojo kultūros paveldo tyrimo rezultatai.


Vokiečių kalbos kursai 2019 pavasaris

Klaipėdos vokiečių bendrija kviečia į vokiečių kalbos kursus Simono Dacho namuose (Jūros g. 7, Klaipėda), kuriuos remia Vilniaus Goethe’s institutas.

1 akademinė valanda – tik 3,50 eurai.
Vokiečių bendrijos nariams – 2,50 eurai.
Kursų trukmė – 50 akademinių valandų.

Kursų pradžia 2019 sausio mėnesį:
A1.2 lygis – sausio 21 dieną 17.40 val.
A2.2. lygis – sausio 14 dieną 17.40 val.

Daugiau informacijos tel. : 8-46-311 481 arba el. paštu: info@sdh.lt