Klaipėdos vokiečių bendrija vykdo tradicinį projektą “Unterhaltsam durch die dunkle Jahreszeit” (“Mums įdomu ir tamsiuoju metų laiku”), kurį remia Vokietijos Vidaus reikalų ministerija.

Simono Dacho namuose (Jūros g. 7, Klaipėda) bei švietimo ir ugdymo įstaigose organizuojame žibintų kūrybines dirbtuves, mokomės vaidinti šv. Martyno legendą ir dainuoti tai dienai skirtas daineles.

Lapkričio 11 dieną 16.00 val. kviečiame visus rinktis Atgimimo aikštėje, o iš ten, pasišviesdami žibintais, keliausime į šv. Jono bažnyčios vietą, kur ir vyks šv. Martyno dienai skirtas renginys.

 

Projekto partneriai:

 • Klaipėdos Simono Dacho progimnazija,
 • Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija,
 • Klaipėdos m. evangelikų liuteronų parapija,
 • Klaipėdos “Sandora”,
 • Klaipėdos labdaros ir paramos fondas “Dienvidis”
 • “Maltos” ordino pagalbos tarnybos Klaipėdos skyrius
 • Klaipėdos LIONS klubas


Nauja pradedančiųjų grupė

Renkame naują Vokiečių kalbos kursų pradedantiesiems grupę.

Kursų pradžia: 2018 m. spalio 30 dieną 17.45 val.

Kaina:

 • 175 EUR(3,50 €/ak.val.),
 • Klaipėdos vokiečių bendrijos nariams 125 EUR (2,50 €/ak.val.).

Rudens semestro kursų trukmė 50 ak. val.

Maloniai kviečiame prisijungti.

Pasiteiravimui: 8-46-311 481,  info@sdh.lt


Išvyka į Šilutę

2018 m. spalio 6 dieną grupė mūsų bendrijos narių vyko į Šilutę. Pakeliui apžiūrėjome senąsias geležinkelio stotis Priekulėje ir Kukoruose. Labai įdomu buvo klausytis ilgametės bendrijos pirmininkės Magdalenos Piklaps pasakojimų ir prisiminimų. M. Piklaps kilusi iš to krašto ir žino nemažai intriguojančių, niekur neaprašytų smulkmenų iš to krašto žmonių gyvenimo.

Visiems labai patiko pasivaikščioti Rusnėje. Oras buvo puikus, tad džiaugėmės nuostabia rudens diena ir nepakartojama gamta.

Vėlyvą popietę vykome į Šilutę. Ten su dideliu susidomėjimu žiūrėjome Dittchenbühne spektaklį, Hermano Zudermano dramą „Kelionė į Tilžę“ vokiečių kalba. Į spektaklį atvyko ir didelis būrys Hermano Zudermano mokinių bei vokiečių kalbos mokytojų.

Išvyka visiems labai patiko, tad ateityje ruošiamės dažniau pakeliauti po savą Klaipėdos kraštą ir paieškoti praeities ženklų.

 


Š.m. rugsėjo 8 dieną Šilutėje vyko Pabaltijo vokiečių bendrijų Chorų šventė. Diena prasidėjo pamaldomis vokiečių kalba evangelikų liuteronų bažnyčioje, į kurias Klaipėdos krašto gyventojus ir chorų šventės dalyvius pakvietė Klaipėdos krašto darbo grupė Vokietijoje (die Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V.). Oras buvo puikus, tad tą dieną Šilutėje vykusi skaniausios žuvienės šventė – žuvienės virimo čempionatas – buvo gausiai lankoma. Ir chorų šventės dalyviai per pietus galėjo pasistiprinti čempionato dalyvių siūloma žuviene.

Pati chorų šventė prasidėjo ankstyvą popietę, 16 val. Daugiau nei dešimt kolektyvų iš Latvijos ir Lietuvos, atstovavusių savo vokiečių bendrijas dainavo, šoko, muzikavo…  Mūsų bendriją atstovavo bendrijos choras (vadovė Aistė Strakšienė), o jaunimo grupę Hermano Zuiermano gimnanzijos choras (vadovė Asta Alminė).

Ilga diena baigėsi bendra vakariene. Patys aktyviausi spėjo po jos dar ir padainuoti bei pašokti.


Vokiečių kalbos kursai 2018 m. rudenį

Kviečiame į vokiečių kalbos kursus Simono Dacho namuose.

Kursų pradžia: 2018 m. rugsėjo 12 dieną 17.30 val.

Kaina:

 • 175 EUR(3,50 €/ak.val.),
 • Klaipėdos vokiečių bendrijos nariams 125 EUR (2,50 €/ak.val.).

Rudens semestro kursų trukmė 50 ak. val.

Maloniai kviečiame prisijungti.

Pasiteiravimui: 8-46-311 481,  info@sdh.lt


Liepos 6 d. eisena

Liepos 6-ąją dieną mūsų bendrijos nariai kartu su kitų Klaipėdoje gyvenančių tautinių mažumų atstovais ir gausiu Europos senjorų šokių festivalio „Šokių pynė Lietuvai“ dalyviais žygiavo eisenoje nuo Tautinių kultūrų centro iki Kruizinių laivų terminalo. Eiseną lydėjo policijos ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras.

Eisenai pasiekus Kruzinių laivų terminalą iš jachtos „Ambersail“ buvo paimta Lietuvos valstybinė vėliava ir iškilmingai pakelta skambant tautiškai giesmei. Po to sveikinimo žodį tarė miesto meras Vytautas Grubliauskas.